به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، زمان آغاز فصل جدید مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور در نشست هماهنگی که روز گذشته در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد، نهایی و اعلام شد.

در این جلسه که با حضور رامین طباطبایی رئیس فدراسیون، محمدرضا صالحیان سرپرست دبیری و فرهاد زحتمکش مسئول کمیته مسابقات برگزار شد، موارد زیر مورد بررسی قرار گرفت:

۱- فرم قراردادهای بازیکنان
۲- زمان دریافت فیش بانکی ورودیه مسابقات سال ۱۴۰۰
۳- زمان و نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر آقایان سال ۱۴۰۰
۴- زمان ارائه مدارک و ثبت از طریق سامانه ملی فدراسیون بسکتبال
۵- زمان جلسه قرعه‌کشی مسابقات
۶- پروتکل لباس تیم‌ها (فضای تبلیغاتی جدید روی پیراهن بازیکنان)

براین اساس، تیم‌ها باید تا روز ۲۴ شهریور ماه ۱۴۰۰ جهت حضور در مراسم قرعه‌کشی که روز ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، نسبت به پرداخت ورودیه مسابقات اقدام نمایند. همچنین نمایندگان باشگاه‌ها باید نمونه لباس تیم خود را که طبق دستورالعمل‌های فدراسیون طراحی شده است، در مراسم قرعه‌کشی همراه داشته باشند. لیگ برتر آقایان از روز ۲۲ مهر ماه رسما آغاز خواهد شد، تیم‌ها باید تا روز ۷ مهر ماه مدارک خود را در سامانه ملی فدراسیون بسکتبال ثبت کنند.

یادآور می‌گردد، باتوجه به اعلام فیبا آسیا مبنی بر اینکه توپ رسمی مسابقات تا سال ۲۰۲۳ مولتن BG۵۰۰۰ ۷ می‌باشد، لذا فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ لیگ برتر آقایان با این نوع توپ برگزار می‌گردد.

دو تیم نظم‌آوران سیرجان و فولاد مبارکه سپاهان که در فصل گذشته به ترتیب موفق به کسب عنوان‌های اول و دوم لیگ دسته یک آقایان شده بودند، به لیگ برتر صعود کردند و در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا خواهند کرد.

بازگشت به بالا